rpzm.plRajd


   IV Rajd Po Ziemi mińskiej odbył się w tym roku w strugach słońca. Nie spadła ani jedna kropla deszczu, a uczestnicy i ich piękne pojazdy grzały się niemiłosiernie, ale czego się nie robi dla zdobycia kolejnego pucharu no i przede wszystkim dobrej zabawy.
   Na start rajdu pod Miejską Bibliotekę Publiczną przybyło 55 pojazdów w tym 10 motocykli. Trasa rajdu wyniosła niecałe 90 km i wiodła przez ulice Mińska , a następnie Dębe Wielkie, Długą Kościelną, Sulejówek, Halinów, Pustelnik, Cygankę. Podczas rajdu uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące Przepisów Ruchu Drogowego, historii motoryzacji, a także wykazać się zręcznością na próbie sprawnościowej, która odbyła się na parkingu Aquaparku Miejskiego, oraz sprawdzić swoje
umiejętności w rzucaniu lotkami do celu. Rajd zawierał elementy związane z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, który dokładnie 100 lat temu rozpoczął formowanie Legionów Polskich. Na zakończenie rajdu odbył się konkurs elegancji na którym zostały wyłonione najładniejsze auta rajdu. Puchar Burmistrza Mińska Mazowieckiego Marcina Jakubowskiego otrzymał Piotr Gzylewski który przyjechał Mercedesem-Benz 170V z 1936 roku. Pucharem Dyrektora Muzeum Ziemi Mińskiej Leszka Celeja wyróżniony został Saab 96 z 1964 roku Bartłomieja Kossowskiego, a Puchar AUTO SERWIS JAR-ECO otrzymał Piotr Maliszewski właściciel Syreny 102 z 1963 roku.

  Fundatorami nagród w tym roku byli Burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski, Dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej Leszek Celej, oraz firmy ETIGRAF i AUTO SERWIS JAR-ECO.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z wynikami rajdu.

 

Rajd Pojazdów Zabytkowych
NazwaRozmiarData
icoplakat_IV_RPZM.pdf4997.29 KB2020-11-08 13:06